Skirtingai nuo skandinavų mitologijos personažų, šiuolaikiniai interneto troliai nėra vieniši ir nesislepia kalnų olose. Kol socialiniai tinklai Rokiškyje dar nebuvo tokie populiarūs, šiuos „anonimus“ buvo galima pastebėti reiškiantis „Gimtasis Rokiškis“ interneto svetainėje, bei populiariausių Lietuvos interneto žiniasklaidos puslapiuose. Išpopuliarėjus „facebook“ socialiniam tinklui atsivėrė puiki galimybė transliuoti savo erezijas platesnei auditorijai, todėl pastarieji tapo dar aktyvesni.

Geriausias atsakas – jokio atsako

Identifikuoti ir „nukenksminti“ interneto trolį – paprasta ir lengva. Šių asmenų įrašai dažnai pilni stilistinių ir gramatinių klaidų, o pagrindinis teksto tikslas – šmeižti, sugėdinti, pažeminti, išjuokti, ar kitaip išprovokuoti diskusiją. Kartais sunku susilaikyti ir nieko neatrašyti, bet atminkite, kad jų skleidžiamos erezijos ignoravimas ir yra pats efektyviausias jūsų ginklas. Todėl visada stenkitės atsargiai ir pasvertai reaguoti į negatyvius ir vulgarius facebook įrašus, ar komentarus.

Ignoravimas negelbsti. Ką daryti?

  1. Pašalinkite iš draugų. Prisijunkite prie savo Facebook paskyros ir įrašų sraute atraskite nepageidaujamą asmenį. Spustelėkite ant asmens vardo ir apsilankykite jo profilyje. Dešinėje pusėje pasirinkite „Pašalinti iš draugų“.
  2. Blokuokite trolį. Jis nebegalės skaityti jūsų facebook sienos įrašų, ar kitaip bandyti susisiekti.
  3. Praneškite draugams. Nepamirškite pranešti draugams apie trolį nusiųsdami nuorodą į jo facebook sieną ir paprašykite jį taip pat užblokuoti.
  4. Išgerkite puodelį mėtų arbatos.

Kaip užblokuoti Rolandą Urboną facebook'e